Strona Główna Strona Główna
AKTUALNOŚCI
KURSY KADRY REZERWY

Terminy Kursów Kadry Rezerwy na 2014r.

 


ĆWICZENIA WOJSKOWE

 MIANOWANIA NA WYŻSZE STOPNIE

W związku z wejściem w życie Ustawy z dnia 11 października 2013 roku o zmianie ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych oraz niektórych innych ustaw „a w szczególności art. 12 ust. I (z dniem 01.01.2014 r.) w brzmieniu” Żołnierzy rezerwy i osoby niepodlegające obowiązkowi służby wojskowej posiadających stopnie wojskowe starszego plutonowego (starszego bosmanmata), sierżanta sztabowego (bosmana sztabowego), starszego sierżanta sztabowego (starszego bosmana sztabowego), młodszego chorążego sztabowego (młodszego chorążego sztabowego marynarki) i chorążego sztabowego (chorążego sztabowego marynarki), z dniem wejścia w życie niniejszej ustawy mianuje się:

1) starszego plutonowego (starszego bosmanmata) - na stopień sierżanta (bosmana);

2) sierżanta sztabowego (bosmana sztabowego) i starszego sierżanta sztabowego (starszego bosmana sztabowego) - na stopień młodszego chorążego (młodszego chorążego marynarki);

3) młodszego chorążego sztabowego (młodszego chorążego sztabowego marynarki) i chorążego sztabowego (chorążego sztabowego marynarki) - na stopień starszego chorążego sztabowego (starszego chorążego sztabowego marynarki.

     Wszystkie osoby zainteresowanie prosimy o kontakt telefoniczny pod numer telefonu: (15) 8773835,  lub wysłanie wiadomości e-mail na adres wkunisko@wp.mil.pl. Zgłoszenia można również dokonać osobiście w Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nisku ul. Kosciuszki 2. 

Podziękowania dla żołnierzy rezerwy za udział w ćwiczeniach wojskowych.

 

 


Uroczyste wręczenie Decyzji o powołaniu na II trunus Służby Przygotowawczej.
        W dniu 22 kwietnia 2014r. w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Nisku nastąpiło uroczyste wręczenie decyzji o powołaniu na II trunus Służby Przygotowawczej w 2014r. Po 2 dniowych rozmowach z 120 kandydatami którzy złożyli wnioski w powyższej sprawie, Komisja Rekomendująca przedstawiła Wojskowemu Komendantowi Uzupełnień wykaz 30 osób które spełniają wszystkie predyspozycje do stanowisk w Narodowych Siłach Rezerwowych w Jednostkach Wojskowych na administrowanym terenie po zakończeniu tej służby. W wyniku dalszej procedury decyzje o powołaniu na turnus rozpoczynający się w dniu 06-07.05.2014r. otrzymało 13 osób (w tym 1 kobieta).


 

Uroczyste spotkanie Wielkanocne w Garnizonie Nisko

W dniu 17.04.2014r. o godz. 12.00 w 3 batalionie inżynieryjnym w Nisku odbyło się uroczyste spotkanie Wielkanocne. Gospodarzem uroczystości był Dowódca Garnizonu Nisko  – ppłk Zbigniew DROŻDZEWSKI.
Na uroczystość zostali zaproszeni:

Rodzina poległego żołnierza na misji w Afganistanie kpr. Michała  KOŁKA
Rodzina poległego żołnierza na misji w Afganistanie sierż. Łukasza KRAWCA
Wojskowy Komendant Uzupełnień w Nisku – ppłk Leszek STĘPIEŃ
Dowódca  16 Tczewskiego batalionu saperów w Nisku – ppłk Marian SZYMULA
Kapelan Garnizonu Nisko – ks. mjr Robert KRZYSZTOFIAK
przedstawiciele służb mundurowych Straży Pożarnej i Policji oraz Władze Samorządowe
Kadra i pracownicy wojska z Jednostek Wojskowych i WKU w Nisku.Zobacz więcej>>>